18 Ağustos 2007 Cumartesi

KOZLU BALIKÇI BARINAĞINDAKİ ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR...

Şirin İlimiz KARAELMAS diyarımız ZONGULDAK'ımızın şirin beldesi KOZLU'nun evimin teras katından görünüşü. Yapılan tesisin tamamlanmasından sonra KOZLU'muza kazandıracağı görünümün harıkülade olacağını düşünüyor ve biran önce tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
Sahil şeridimizde yapılan balıkçı barınağının bir taraftan iskele yolu temeli ve bloklarının yerleştirilmeleri yapılırken bir taraftanda iç kısım derinleştirme çalışmalarına devam edilmektedir. Bunun yapılması sonucu buradan büyük çaplı balıkçı gemileri ve kuru yük gemilerinin de istifade edebilmeleri sağlanmış olacaktır.yapılan bu çalışmaların yakından görülerek blogda görüntülenmesi işlemi benim için bir zevk olmaktadır.
Kozlu sahil şeridinde yapımı devam eden balıkçı barınağı gün geçtikçe şekillenmeye başlıyor. Gün geçtikçe iskele yolu temelinin oluşturulması ve istele yolu temelinin önüne dizilen blokların dizilmeleri işlemleri devam etmekte ve tonlarca ağırlığındaki bloklar istif yerlerinden alınarak dizilmeleri işlemine devam ediliyor.
Bu işlemlerin tamamlanmasını müteakip sahil şeridimizin güzelleşmesinin yanında balıkçı motorları,balıkçılar ve tamamlandığında olta balıkçısının daimi ikametgahı haline gelecektir.
hatta kozlumuz, ilimiz ve çevre şehirlerden gelecek kişilerede gezinme ve spor sahası olma hatta spor alanı görevinide icra edecektir. Her haliyle kozlumuza ve sahilimize güzel bir görünüm kazandıracağı muhakkaktır.


Hiç yorum yok: